Rubriky
Aktuality

ŠKOLNÍ VÝLET 9.6.2021

PŘÍSTAVIŠTĚ U JEZU HODONÍN

Plavba začíná patřičným ustrojením a vyzbrojením posádky, která pak pod vedením největšího piráta vyplouvá na lodi Konstancie na svou plavbu. Důležitá je také mapa, podle které musíme najít poklad, který je ukrytý na ostrově. Když piráti poklad najdou – spravedlivě si jej rozdělí. Všichni co jsou na palubě se také stávají adepty na získání potvrzení: „ Pirát – kormidelník“. V průběhu plavby, se naučí to nejdůležitější pro tuto profesi ( např.: určit levobok a pravobok lodi, určit levý a pravý břeh, práce s lodním lanem, pirátský hrůzostrašný pokřik, jak zjistím, že je zlaťák pravý, a další…) a také se naučí takovou loď řídit a kormidlovat. Na závěr plavby každý získává na památku potvrzení, že se právě stal: Pirátem -Kormidelníkem. Není také vyloučeno, že potkáme pohádkové bytosti nebo domorodce.

Plavba trvá cca 1,5 až 2 hod. včetně přípravy posádky a rozdání osvědčení.

ODJEZD OD MŠ: 7:40

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT DO MŠ: 13:00 – 13.30

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ OD: 15 HODIN

CO DĚTEM PŘIPRAVIT NA VÝLET : PLÁŠTĚNKU, PITÍ V PLASTOVÉ UZAVÍRATELNÉ LAHVIČCE, IGELITOVÝ SAČEK, PAPÍROVÉ KAPESNÍKY, SPORTOVNÍ OBUV A ODĚV, KŠILTOVKU – PANÍ VORÁČOVÁ UŠIJE VŠEM DĚTEM PIRÁTSKÉ ŠÁTKY.

V PŘÍPADĚ, ŽE DÍTĚ TRPÍ NEVOLNOSTÍ, INFORMUJTE PŘEDEM PANÍ UČITELKU.